اساتید بسیجی را باید طبق توانایی هایشان شناسایی و وارد تیم مشاوره کرد

دوشنبه 2020/08/03 - 14:00 رضا رحیمی
همکاری سازمان بسیج اساتید با بسیج مهندسین صنعت و عمران

اساتید بسیجی را باید طبق توانایی هایشان شناسایی و وارد تیم مشاوره کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان خراسان شمالی، نشست هم اندیشی ریاست سازمان بسیج اساتید استان با مسئول بسیج مهندسین صنعت و عمران  در مورخه 99/5/13 در محل سازمان انجام گرفت.

در این نشست سرگرد مرتضی قائنی در خصوص اینکه جامعه بسیج مهندسین می خواهد باری را از دوش جامعه در خصوص صنعت بردارد گفت: تیم صنعت یاری را راه اندازی نموده که از واحدهای صنعتی داخل استان بازدید داشته و مشکلات آنها را بررسی و در اختیار تیم مشاوره قرار می دهند. که این تیم مشاوره قرار است از حضور فعال اساتید بسیجی بهره بگیرد.

وی ادامه داد: تاکنون مشکلات سه تا از واحدهای صنعتی استان را بررسی کرده که بیشتر مشکلات این ها حقوقی بوده و در ارتباط با قوانین بانکداری بوده است. که برای حل این مشکل  به تیم مشاوران حقوقی ارجاع داده شد.

قائنی گفت: اگر چنانچه این مشکلات در میان تیم مشاوره حل نشد تیم مشاوره باید وارد فضای واحد صنعتی شده و از نزدیک خود را با مشکل درگیر کنند و عارضه یابی عمیق داشته باشند.

مسئول بسیج مهندسین صنعت و عمران گفت:باید این تیم مشاوره را قوی کرد و اساتید بسیجی را طبق تواناییهایشان شناسایی و وارد تیم مشاوره کرد که در این زمینه همکاری جدی سازمان بسیج اساتید را می طلبد.

وی افزود: با توجه به اینکه هر کدام از شهرستان های استان خراسان شمالی دارای واحدهای تولیدی خاصی هست باید از اساتید بومی و متخصص همان شهرستان بهره برد، البته در حال حاضر این کمیته راهبردی فقط برای شهرستان های اسفراین و بجنورد و شیروان تعریف شده است هنوز در شهرستان های جاجرم، فاروج و مانه و سملقان این برنامه پیاده سازی نشده است.

در پایان این نشست دکتر شیخ زاده ریاست سازمان بسیج اساتید ضمن بیان قول همکاری حتمی با بسیج مهندسین صنعت و عمران گفت: در تشکیل این کمیته نکته مهمی که حائز اهمیت است ارائه الگوی عملیاتی متناسب با واحدهای صنعتی است که باید اساتید عارضه یاب آن را به کار ببندند  و بسیج اساتید برای اجرایی شدن این برنامه، اساتید قوی و خبره را شناسایی و به جامعه بسیج مهندسین معرفی میکند و با مدیران ارتباط با صنعت در دانشگاهها هماهنگی لازم را خواهد داشت.

پایان/.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.